Evlilik teklifi geldikten sonraki sürecimiz şimdi başlıyor. Gelinlik modelim nasıl olmalı?

Aslında bu aşamaya gelene kadar çok fazla fikrimiz vardı, çünkü çevremizdeki tüm arkadaşlarımız patır patır evleniyordu. E haliyle bizde çok fazla gelinlik görmüş ve fikrimizi bir nebze olsun oluşturmuştuk. Gördüğümüz gelinlik modellerini bir modacı edasıyla eleştirmiş, ben olsam şöyle bir gelinlik seçerdim e kadar gelmiştik.

Şimdi kızlar tüm bu gördüklerinizin göreceklerinizin yalan olduğunu aslında kararsızlıklar çukuruna düştüğünüzü ve ne yapacağınızı bilmediğinizi biliyorum. Belki birçoğunuza kendi gelinlik seçim hikâyemi anlatırken yardımcı olurum belki de zaten karışık olan aklınızı iyice karıştırabilirim.

Düğün tarihimiz Nisan ayına alınmıştı ve gerek mevsim itibari ile gerek ne seçeceğimi bilmediğimden birçok yeri gezip dolaşma kararı aldım. Çünkü nişan elbisemi hiçbir mağaza veya butik gezmeden bir moda evine diktirmiştim ve bu durumdan oldukça pişman olmuştum. Her ne kadar hayalinizdeki nişanlık veya gelinliği karşı tarafa aktarmış olsanız da mutlaka belli başlı bazı noktalarda aksaklıklar veya hayal edilenin karşılığı olmayabiliyor. Benim nişanlığım istediğim gibiydi ama kusursuz değildi.

Gelinlik seçimim için gezintiye çıktığım ilk yer Bakırköy oldu. Bakırköy de az denmeyecek kadar gelinlik mağazası var. Birkaç yerde denediğim ama üzerimde emanet gibi duran gelinlikleri gördüğümde 2 günlük Bakırköy maceramı çok sürmeden sonlandırdım. İkinci durağım Kadıköy üçüncü durağım fatih dördüncü durağım ise şişli Nişantaşı olacaktı. Rotamı böyle belirlemiştim.

Tabi model olarak da çok fazla spekülasyonlar vardı. Yok, boyun kısa ise kabarık giymemelisin, basenlerin var ise balık gelinlik olmaz, göbeğin varsa robadan gelinlik seç gibi gibi… Bunların hiçbirine aldırış etmedim. 1.78 boy ve 58 kg bir kız için elbet bir gelinlik olmalıydı. Sizde aldırış etmeyin ve aynada gördüğünüz görüntüyü siz beğeniyorsanız kimseye kulak asmadan o gelinliğe sahip olun. Unutmayın ki her kadının hayalindeki gelinlik kendisine özgüdür.

Gezmelere devam ettim, Kadıköy ve fatih için gelinlik cenneti diyebilirim. Ancak çok fazla pırıltılı ve abartı modellerin olması benim beklentimi pek karşılamadı. Sırada Nişantaşı vardı. Nişantaşı’nda aklınıza gelen tüm moda evi ve gelinlik butiklerini önceden aldığım randevular ile gezdim. Tam 1 ay boyunca iş çıkışlarında hafta sonları pes etmeden gezdim. Üzerime sıfırdan dikilecek bir gelinlik düşüncesi “ya istediğim gibi olmazsa” korkusu ile beni hep itti. Bu sebeple gelinliği görüp beğendiğimde üzerime giyebileceğim, üzerinde değişiklikler yapabileceğim seçenekli bir yer bulmak istedim.

Bu sürecin sonunda karşıma ismini vermekten tereddüt dahi etmeyeceğim Novabella çıktı. Nasıl güzel ve sıcak bir yer orası öyle. İnsanı evinde hissettiren, güven veren, siz düşünmeden düşünülmesi gerekenleri yapan. Buradan kendime 3 gelinlik seçtim ve 3 gelinliği tek tek giydim. 3 gelinliğin farklı farklı özelliklerini ayrı ayrı beğendim. Ve bunları tek bir gelinlikte toparlayabilir miyim diye düşündüm. Seçtiğim gelinlik straples ’di ve düşme riski olabilir mi düşüncesi ile rahat edemeyeceğimi düşündüm, Bu noktada hemen seçtiğimiz dantel askı aparatı eklendi etek biraz daha kabartıldı göğüs oyuğu biraz daha açıldı kuyruk daha da uzatıldı bel oyuntusu ortaya çıkartıldı ve işte istediğim gelinlik hazırdı. Bu gelinlik benim için yaratılmıştı.

Gelinlik 2 ay sonunda bedenime göre yapılıp getirildiğinde hiçbir hayal kırıklığı yaşamadım. Düğünüme 1 gün kalaya kadar da depolarında beklettiler. Size sadece seçmek rahat olmak ve verdikleri o güzel kahveden yudumlamak kalıyor. Ben Avrupa yakası şişli de çalıştığım için nişantaş’ına provaya gidip gelmek sorun olmadı. Ancak gelinlik seçimimi Kadıköy veya fatih gibi uzak bir noktadan yapmış olsaydım zorlanacağımı düşünüyorum.

Benim gelinlik seçimim Nişantaşı.

Not: Tacınız ve gelin el çiçeğinizi de veriyorlar. Seçenekleriniz olacak. Ha bir diğer önemli konu her bütçeye uygun, Nişantaşı pahalı olur tabusunu yıktırıyor.